významná aktualizace firmwaru pro X-T1 !

Výrazné aktualizace firmwaru pro X-T1, dodávající nový AF systém pro lepší zachycení pohybujících se objektů a další vylepšení

Fujifilm Corporation oznámila, že vydá bezplatnou aktualizaci firmwaru pro Fujifilm X-T1 a Fujifilm X-T1 Graphite Silver Edition na konci června, 2015. firmware zavádí nový systém automatického zaostřování s modernizovaným výkonem automatického zaostřování, stejně jako další vylepšení, které odrážejí zpětnou vazbu od uživatelů.

Tato aktualizace navazuje na předchozí hlavní zlepšení funkčnosti pro X-T1 představenou 18. prosince 2014, a ukazuje, že Fujifilm nadále naslouchá zákazníkům na jejich zpětné vazby pro zvýšení výkonu fotoaparátů X-Series, Fujifilm tím zajišťuje mnoho let používání reflektující všechny novinky.

<Firmware datum vydání>Konec června, 2015

<Verze firmware>FUJIFILM X-T1: Ver.4.00

<Vylepšení s touto aktualizací firmwaru>1. Nový AF systém

(1) Nový systém AF s Zone a Wide / Tracking režim pro snadné zachycení pohybujících se objektůSystém AF doplňuje rychlý a přesný 49-single-bodový systém autofokusu s novou Zone a Wide / Tracking režimy, které využívají 77 bodů automatického ostření přes širší oblast podstatně zlepšit schopnost fotoaparátu zachytit pohybující  objekty.

· Režim Zone umožňuje uživatelům vybrat si 3×3, 5×3 nebo 5×5 zónu z 77-bodové AF oblasti. V kombinaci se zaostřovacím režimem AF-C kontinuál, fotoaparát pokračuje ve sledování objektu uprostřed vybrané zóny. 3×3 a 5×3. nabízí extra rychlé zaostřování s využitím vestavěných pixelů s fázovou detekcí.

・V režimu  Wide / Tracking, fotoaparát zobrazí prostor v centru pozornosti, která se identifikuje automaticky ze 77-bodové AF oblasti (Wide v AF-S režimu) a sleduje zaostřovací pole předmětu v celé 77-bodové AF oblasti (sledování v AF-C režimu). Tím je možné udržovat zaostření předmětu, který se pohybuje ve svislém směru, ve vodorovném směru, tam a zpět.

(2) Zlepšení přesnosti AFSingle-point AF rozděluje zaostřovací pole na menší části, aby přesněji určil vzdálenost k objektu pro ještě větší přesnost zaostření. Vestavěné pixely fázové detekce mají detekční rozsah o 0,5 EV, což představuje zlepšení oproti předchozímu 2.5EV, poskytuje výkon faze detekce AF, která umožňuje rychlé zaostření v podmínkách slabého osvětlení a s nízkým kontrastem.

(3) Oční AF Detekce  Aktualizace firmware poskytuje Fujifilm Oční AF detekci, která automaticky detekuje a zaostří na lidské oči.Funkce vám umožní snadno zaměřit se na oči i ve ztížených podmínkách, např Při fotografování portrétu s malou hloubkou ostrosti a získat krásný bokeh.

(4) Auto Macro režim

Aktualizace firmware zavádí makro funkci Auto, který automaticky přepne fotoaparát do režimu Makro při zachování konvenční rychlosti AF. Už nemusíte stisknout tlačítko Makro a iniciovat jej zblízka. Tato aktualizace odstraňuje Makro funkci přiřazenou k tlačítku Makro, což vám umožní přiřadit jinou funkci k tlačítku.

(5) zlepšení AF v režimu videoOptimalizovaný algoritmus poskytuje přirozenější a plynulé akce AF během natáčení videoklipu.

2. Další vylepšení (1) Lepší provoz závěrky Speed DialKdyž je rychlost závěrky režimů nastaven na T a typu spouště Mechanická + Electronická, můžete použít příkazového voliče nastavte plný rozsah expozičních časů 30-1 / 32000sec. Dříve byl tento omezen na 30 až 2 sekundy. To znamená, že můžete měnit rychlost závěrky v širším rozsahu, aniž byste museli měnit pozici kamery. To je užitečné zejména při fotografování na výšku s připojeným Grip Vertical baterie VG-XT1.

(2) Řízení Kompenzace expozice při manuálu.Můžete použít korekce expozice přes volič a provést úpravy expozice při fotografování v režimu manuální expozice s nastavením ISO Auto.

(3) Jemnější linie a pomocná mřížka zlepšuje viditelnost.  Čáry a pomocná mřížka, které si můžete zvolit v zobrazení na obrazovce v nastavení, byly provedeny jemnější usnadňuje to náhled na fotografovaný objekt.

(4) Název tichého režimu změněn, aby nedošlo k záměněSilent Mode byl přejmenován na „SOUND & FLASH OFF“.

3. Firmware ver.. 3.00 (uvedený v prosinci 2014) přinesl podstatné zlepšení následujících funkcí: „Zvuk & FLASH OFF“ (1) Vysoká rychlost elektronické závěrky s maximální rychlostí 1 / 32000sec. (2) Možnost ztlumení zvuku spouště (3) režim Classic Chrome Film Simulation pro větší kreativitu (4) Přírodní funkce Live View – stejně jako pouhým okem (5) EVF / LCD barevné nastavení

(6) AF + MF funkce pro bezproblémové ruční zaostřování (7) Přímá volba AF oblasti (8) Výměnný AE-L / AF-L tlačítka (9) Schopnost měnit velikost rámečku zaostření v manuálním ostření (10) Přímá volba režimu Makro (11) Přizpůsobitelné Q. Menu (12) Nové velikost videa rámu (50P / 25P / 24P) (13) Manuální fotografování v režimu Video (14) Fázová detekce pro Instant AF (15) Blokování měřicích a zaostřovacích polí (16) Rychlost závěrky rozšířen v režimu Program Shift od 1 / 4sec na maximálně 4 sekundy (17) Další nastavení funkcí (fn) možnosti (18) tisk fotografií přes Instax Printer

(19) Přidaná funkce software zámku, aby se zabránilo náhodnému zmáčknutí tlačítka

(20) možnosti vyvážení bílé rozšířila jedním až třemi (21) Větší výběr možností EVF / LCD displej při fotografování v režimu manuální expozice (22) Podpora pro fotografování přes PC s HS-V5 software

(23) Schopnost změnit Face Detection funkci ve výběru zaostřovacího rámečeku AF (24) Při stisknutí tlačítka AE-L, expozice se odráží v živém náhledu (25) Je-li AF uzamčena stisknutím tlačítka AF-L, blokování AF je zachována během zoomování (26) Ikona při RAW snímání není k dispozici, když je vybráný rozšířený rozsah citlivosti v RAW fotografování.

[Aktualizace firmwaru]http://www.fujifilm.com/x-t1/ver4/
Tento firmware je exkluzivní pro Fujifilm X-T1 a X-T1 Graphite Silver Edition. Firmware je software, který pracuje jen s tělem fotoaparátu.

článek na téma firmware najdete ZDE 

 

Facebook Comments
(Visited 557 time, 1 visit today)
Sdílejte
 •  
 •  
 •  
 • 3
 •  
  3
  Shares
 • 74
 •  
 •  

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*


*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..