Představujeme FUJIFILM X-A2 

www.fujifoto.cz X-A2 fujifilm

      Prémiový fotoaparát s výměnným objektivem s naklápěcím LCD displejem v rozsahu 175° a novým automatickým ostřením s detekcí očí pro dokonalé selfie!

Společnost FUJIFILM Corporation (prezident: Šigehiro Nakadžima) oznámila, že uvede fotoaparát FUJIFILM X-A2. Model X-A2, nabídne mimořádnou reprodukci barev, vylepšené automatické ostření a špičkové rozlišení, což fotografům umožní ještě lépe než kdy dřív dosáhnout vynikající kvality obrazu, která se stala synonymem řady X Series společnosti Fujifilm.

Fotoaparát X-A2 disponuje nově vyvinutým automatickým ostřením s detekcí očí společnosti Fujifilm, automatickým ostřením v režimu makro a „vícenásobným automatickým ostřením“ na více cílů pro rychlý a přesný autofokus. Zároveň jde o první model řady X Series vybavený naklápěcím LCD displejem v rozsahu 175 stupňů, který umožňuje snadné pořizování autoportrétů, a je dodáván s novým setovým objektivem XC16-50mm F3.5-5.6 OIS II, který nabízí nejlepší minimální vzdálenost zaostření ve své třídě od 15 cm (přibl. 7 cm od okraje objektivu) pro makrofotografii.

Hlavní nové*1 rysy fotoaparátu X-A2

 Automatické ostření s detekcí očí, automatické ostření v režimu makro a „vícenásobné automatické ostření“ na více cílů

Fotoaparát disponuje automatickým ostřením s detekcí očí, automatickým ostřením v režimu makro a „vícenásobné automatické ostření“ na více cílů, které upravují nastavení automatického ostření dle fotografovaného objektu. To umožňuje snadnější fotografování rozličných témat.
Eye detection AF

www.fujifoto.cz X-A2 fujifilm
Multi-Target „MULTI AF“

RTEmagicC_e9897f4e59_19.jpg
175° Tilting LCD

Autoportréty špičkové kvality s naklápěcím LCD displejem v rozsahu 175° 

X-A2 je prvním modelem v řadě X Series, který je vybaven naklápěcím LCD displejem v rozsahu 175°, který umožňuje pořizování kvalitnějších autoportrétů, neboli selfie. Otočením naklápěcího LCD displeje o 175° aktivujete nový režim automatického ostření s detekcí očí, který automaticky zaostří na oči objektu. To vám umožňuje pořizovat autoportréty, které maximálně využijí pověstné kvality obrazu řady X Series, s důrazem na reprodukci rovnoměrných a měkkých pleťových tónů

www.fujifoto.cz X-A2 fujifilm

・ Zcela nové setové objektivy s minimální ostřicí vzdáleností od 15 cm pro fotografování v režimu makro

Společnost Fujifilm vyvinula dva nové setové objektivy – XC16-50mm F3.5-5.6 OIS II a XC50-230mm F4.5-6.7 OIS II – které se vyznačují inovovaným designem a lepším výkonem. Objektiv XC16-50mmF3.5-5.6 OIS II nabízí minimální ostřicí vzdálenost od 15 cm (přibl. 7 cm od předního okraje objektivu)*2, nejkratší ve své třídě, pro pořizování úchvatných záběrů zblízka. Objektiv XC50-230mm F4.5-6.7 OIS II nabízí optickou stabilizaci obrazu s účinností asi 3,5 EV*3, který usnadní pořizování snímků v režimu teleobjektivu a nočních záběrů z ruky.

 Unikátní režim simulace filmu „CLASSIC CHROME“ 

Byl přidán nejnovější režim simulace filmu „CLASSIC CHROME“ společnosti Fujifilm. Díky hlubším barvám a bohatším tónům zvyšuje výběr reprodukce barev a tónů. Režim Classic Chrome je velmi oblíbený a výborně se hodí pro příležitosti, kdy chcete vytvořit snímek, který vypráví příběh.

www.fujifoto.cz X-A2 fujifilm

(*1) Ve srovnání s fotoaparátem FUJIFILM X-A1:
(*2) Při fotografování na širokém konci byla minimální ostřicí vzdálenost od snímače zkrácena z 30 cm na 15 cm.
(*3) Zlepšení z přibl. 3 EV na 3,5 EV.

1. Vlastnosti produktu

(1) Mimořádná kvalita fotografií a všestranné kreativní funkce využívající technologie reprodukce barev vyvíjené 80 let

・          Velký 16,3 megapixelový snímač APS-C a jednotka zpracování obrazu EXR Processor II vytvářejí špičkovou kvalitu obrazu navzdory kompaktním rozměrům fotoaparátu X-A2. Snímač také poskytuje nádherně hladký efekt bokeh pro portréty a makrosnímky při použití nízké clony.

・      Technologie projekce obrazu, vytvořená prostřednictvím vývoje fotografických filmů, poskytuje úchvatnou reprodukci barev, která je pro produkty Fujifilm specifická. Jakoukoli scénu lze nádherně zachytit tak, jak ji vidíte vlastníma očima, včetně teplých tónů lidské pleti, jasně modré oblohy a rudých odstínů zapadajícího slunce.

・      Normální rozsah citlivosti sahá od ISO200 do ISO6400, přičemž můžete zvolit rozšířené nastavení citlivosti ISO12800 nebo dokonce ISO25600, pokud chcete minimalizovat roztřesení fotoaparátu. Fotoaparát X-A2 vytváří čisté snímky s úžasně nízkou úrovní šumu dokonce i na snímcích noční krajiny a v interiéru, kde je vysoká citlivost ISO nezbytná.
(2) Nyní si špičkovou kvalitu obrazu mohou užít i noví uživatelé fotoaparátů s výměnnými objektivy

・     Volič režimů umožňuje rychle vybrat režim fotografování. Režim Advanced SR Auto zjišťuje typ scény a automaticky použije optimální nastavení fotografování pro snímky vysoké kvality.

・      Fotoaparát nabízí režimy automatického ostření s detekcí očí, automatického ostření v režimu makro a „vícenásobného automatického ostření“ na více cílů, abyste mohli zvolit nejvhodnější možnost pro váš objekt a současně využít pokročilého výkonu autofokusu včetně zpoždění závěrky 0,05 sekundy, intervalu snímání 0,4 sekundy*4 a doby zapnutí 0,5 sekundy*5, takže nikdy nezmeškáte příležitost k pořízení snímku.

・     Použití dvou ovládacích voličů znamená, že k rychlému nastavení clony, rychlosti závěrky a expozice vám stačí jen palec. Často používané funkce, jako vyvážení bílé, souvislé snímání a samospoušť, lze přiřadit samostatným funkčním tlačítkům, čímž je eliminována nutnost pohybu na obrazovce s nabídkou vždy, když potřebujete změnit nastavení.

(*4) Při vypnutém živém náhledu.  (*5) Při zapnutí režimu rychlého spuštění.
(3) Naklápěcí LCD displej v rozsahu 175 stupňů s vysokým rozlišením umožňuje pořizování kreativních snímků z více úhlů

・      Fotoaparát disponuje 3palcovým LCD displejem s vysokým jasem a vysokým rozlišením 920 000 bodů, který lze vyklopit v úhlu 175°. Tato funkce je užitečná při fotografování dětí a domácích mazlíčků z nízkého úhlu, z vysokého úhlu nad velkými davy nebo překážkami nebo pro pořizování autoportrétů.

・      Při úplném vyklopení LCD displeje se fotoaparát přepne do režimu automatického ostření s detekcí očí pro pořizování kvalitních autoportrétů se zaostřením na vaše oči.


(4) Superinteligentní blesk optimalizuje světelný výkon dle příslušné scény

Vestavěný superinteligentní blesk přesně reguluje světelný výkon dle příslušné scény. Při fotografování portrétů v interiéru za slabého světla, malých předmětů nebo jídla omezí systém blesku přepaly, aby výsledné snímky vypadaly přesně tak, jak je vidí vaše oči. Přirozených barev a jasu je dosaženo také při fotografování scén v protisvětle nebo osob v silném slunečním světle, které vrhá na obličej výrazné stíny.


(5) Bohatá nabídka režimů snímání: Simulace filmu, pokročilé filmy a vícenásobná expozice

・     Fotoaparát X-A2 nabízí unikátní režimy simulace filmu společnosti Fujifilm, které byly vytvořeny s použitím zkušeností nashromážděných během více než 80 let vývoje filmů. Můžete si vybrat z šesti možností: realistické barvy filmů PROVIA (standardní), živé tóny a syté barvy filmů Velvia (živé), měkké tóny filmů ASTIA (měkké) nebo plnokrevné barvy a jemné stíny filmů CLASSIC CHROME. K dispozici je rovněž černobílý režim a sépiové odstíny.

・      Funkce pokročilých filtrů vám umožní přidávat kreativní efekty přímo ve fotoaparátu. Můžete si vybrat z filtrů TOY CAMERA, MINITURE, DYNAMIC TONE, POP COLOR, SFOCUS, HIGH KEY, LOW KEY a PARTIAL COLOR.

・      Rovněž můžete sloučit dva snímky do jednoho záběru pomocí režimu vícenásobné expozice.


(6) Pořizování filmů v rozlišení Full HD

Fotoaparát je schopen pořizovat filmy v plném HD rozlišení (30 snímků za sekundu) s využitím barevných efektů z režimů simulace filmu a nádherného rozostření bokeh, kterého je dosaženo kombinací velkého snímače a nastavení nízké clony.


(7) Okamžitý přenos špičkových snímků s kvalitou řady X Series do vašeho mobilního zařízení a počítače

・     Stáhněte si bezplatnou aplikaci FUJIFILM Camera Application do vašeho smartphonu nebo tabletu*6, s jejíž pomocí můžete přenášet fotografie a videa do vašeho zařízení pouhým jedním dotykem – bez nutnosti zadávat ID nebo heslo! Rovněž je možné prohlížet a vybírat fotografie a videa ve fotoaparátu a importovat je do vašeho chytrého zařízení.

・      Snímky také můžete z fotoaparátu odeslat přímo na tiskárnu pro smartphone Instax SHARE SP-1 k okamžitému vytištění.

Fotoaparát podporuje připojení Wi-Fi *7 pro snadné zálohování dat ve fotoaparátu do vašeho počítače *8.

・      Také je možné uložit do každého snímku geografické značky s informacemi o poloze, které jsou zjištěny z vašeho smartphonu nebo mobilního zařízení.

(* 6) Smartphony a tablety se systémem Android™ a také zařízení iPhone a iPad.

(* 7) Wi-Fi® je registrovaná ochranná známka organizace Wi-Fi Alliance.

(* 8) Bezplatný software FUJIFILM PC AutoSave musí být předem nainstalován ve vašem počítači.


(8) Dostupné ve dvou sadách s objektivem: Kompaktní a lehký standardní zoom objektiv ekvivalentní 24 mm
*9 na širokém konci a teleobjektiv se zoomem s rozsahem ohniskových vzdáleností od 76 mm*9do 350 mm*9

・     Kompaktní fotoaparát X-A2 je k dispozici v sadě se standardním zoom objektivem XC16-50mm F3.5-5.6 OIS II, který využívá 12 celoskleněných prvků v 10 skupinách, včetně 3 asférických prvků a 1 prvku ED. Objektiv používá clonu se sedmi zaoblenými lamelami, která umožňuje jemné ovládání expozice v krocích po 1/3 (celkem 17 kroků). Díky lehké zaostřovací čočce a přesnému motoru dosahuje rychlého a tichého automatického ostření, přičemž minimální ostřicí vzdálenost od 15 cm umožňuje snadné pořizování snímků v režimu makro. Funkce optické stabilizace obrazu snižuje roztřesení fotoaparátu při fotografování a nahrávání videa z ruky.

・        Sada se dvěma zoom objektivy je rovněž dodávána s teleobjektivem XC50-230mm F4.5-6.7 OIS II, který využívá 13 celoskleněných prvků v 10 skupinách, včetně 1 asférického prvku a 1 prvku ED. Objektiv nabízí pokročilý optický výkon v celém rozsahu ostření a vytváří čisté snímky i v případě, že se fotografovaný objekt nachází ve velké vzdálenosti. Díky lehké zaostřovací čočce a přesnému motoru dosahuje rychlého a tichého automatického ostření.  Funkce optické stabilizace obrazu (přibl. 3,5 EV) snižuje roztřesení fotoaparátu při fotografování a nahrávání videa z ruky.

(* 9) Ekvivalent 35mm formátu.


2
 Široká nabídka příslušenství

・      Kožené pouzdro „BLC-XM1“:  Tato sada pouzdra a řemínku na rameno z pravé kůže je dostupná ve dvou barvách (černá/hnědá).  Po vložení fotoaparátu do koženého pouzdra lze vyměňovat baterie i paměťovou kartu nebo upevnit fotoaparát na stativ.  Sada obsahuje řemínek na rameno.

・      Makro mezikroužky „MCEX-11“ a „MCEX-16“:  K dispozici jsou dva mezikroužky (11mm a 16mm), které se vloží mezi tělo fotoaparátu a výměnný objektiv a umožňují pořizování makrosnímků s velkým zvětšením.

 

 

prodej v ČR bude zahájen v 1 čtvrtletí 2015

cenu a dostupnost fotoaparátu můžete zjistit zde :

www.fujifoto.cz

Facebook Comments
(Visited 791 time, 1 visit today)
Sdílejte
 •  
 •  
 •  
 • 2
 •  
  2
  Shares
 • 74
 •  
 •  

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*


*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..