telekonverzní objektiv TCL-X100 pro X100 a X100S

Zahájení prodeje novinky – telekonverzního objektivu TCL-X100, určeného pro fotoaparáty Fujifilm X100 a Fujifilm X100S.

 

tuto novinku si budete moci vyzkoušet na některých workshopech a nebo v půjčovně FUJI přístrojů a doplňků

 

image003

 

Na tuto novinku čeká již mnoho majitelů fotoaparátů FUJI X100 a X100S, a tak věříme, že zaznamenáme s předsádkou úspěchy u většiny z nich. Tato novinka přinese majitelům fotoaparátů FUJI X100 a X100S nové možnosti fotografování. Majitelé těchto fotoaparátů budou moci i nadále fotit s lehkostí a na lehko.

 

Čím dál častěji nám fotografové píší, zda by byla možnost vyzkoušet si tyto předsádky. Bojí se toho, že by předsádka mohla mít dopad na obraz a zkreslit kvalitu snímku. Všichni, kteří si otestovali první, širokoúhlou předsádku, zjistili, že k žádnému pozorovatelnému zkreslení nedochází a že i hodnoty clony zůstávají neměnné. Díky tomu, že si konvertor mohli vyzkoušet, se snáze rozhodli o nákupu.

 

Pokusíme se proto vyhovět širokému zájmu lidí na otestování této předsádky a nabídneme jim možnost si jí vyzkoušet na našich workshopech.

 

A díky čemu nedochází k poškození obrazové kvality vyfoceného snímku?

 

Tento je druhý konverzní objektiv společnosti Fujifilm pro fotoaparáty X100 a X100S, který je založen na širokoúhlém konverzním objektivu WCL-X100. Oba konverzní objektivy nabízejí vynikající optickou kvalitu společnosti Fujifilm a jsou navrženy stejnými odborníky, kteří se podíleli na konstrukci objektivu pro přístroje X100/X100S. Model TCL-X100 nabízí vysokou kvalitu obrazu i při nastavení clony F2.0 a udržuje tak původní optické vlastnosti.

 

Tato optická věrnost je podtržena skutečností, že model TCL-X100 je vyráběn v Japonsku, což inženýrům společnosti Fujifilm umožňuje zaručit přesnost a kvalitu každé součásti. Optická konstrukce využívá čtyř prémiových skleněných součástí ve čtyřech skupinách, díky čemuž jsou optické vady minimalizovány, a dále využívá unikátní povlak Fujinon Super EBC, který zaručuje vynikající výsledky.

 

Dosažení nejlepších výsledků pomocí modelu TCL-X100 je jednoduché. Stačí zvolit možnost „Telekonverzní objektiv“ v nabídce fotografování modelu Fujifilm X100/X100S. To umožní zapnutí dodatečných funkcí. Fotoaparát však musí být aktualizován nejnovějším firmwarem (X100: verze 2.10 nebo novější / X100S: verze 1.20 nebo novější), který rovněž umožňuje navolení této funkce pomocí tlačítka funkcí (Fn).

 

Pokud vyberete možnost „Tele“ v nabídce „Konverzní objektiv“, fotoaparáty Fujifilm X100 a X100S automaticky použití zpracování obrazu na snímky zhotovené pomocí TCL-X100, sníží tak deformaci obrazu, zajistí vyvážení osvětlení celého snímku a sníží chromatické vady, které se běžně u telekonverzních objektivů vyskytují.

 

V praxi model TCL-X100 zlepšuje funkci přístrojů Fujifilm X100/X100S. Rychlost automatického ostření zůstává shodná, stejně jako makrovzdálenost 14 cm, přičemž objektiv je kompatibilní s hybridním hledáčkem fotoaparátů Fujifilm X100/X100S. S vybraným optickým hledáčkem (OVF) se zobrazí ikony znázorňující okraj rámečku a při výběru elektronického hledáčku (EVF) má uživatel  možnost sledovat 100 % zorného pole.

 

 

Nová telekonverzní předsádka bude v prodeji od 1. července. Doporučená koncová cena TCL-X100 je 6 990Kč.

Předsádka bude k dostání u vybraných prodejců fotoaparátů X série – například zde.

Facebook Comments
(Visited 473 time, 1 visit today)
Sdílejte
  •  
  •  
  •  
  • 1
  •  
    1
    Share

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*


*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..